Home Fotoblog Výlety a fotografie Galerie - USA 2006

Mapa návštěvníků

Nejnovější fotografie

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

Nejnovější v portfoliu

Poslední články

Poslední pozorování

Čtvrtek, 22 Leden 2009 08:02

 

Galerie – USA 2006

IMG_1085PS Konference konající se v různých koutech světa jsou vždy dobrou příležitostí k cestování a poznávání nových míst. Nejinak tomu bylo i v lednu 2006, kdy jsem si prodloužil pobyt v USA o dva týdny abych se trochu podíval po Arizoně a New Yorku. Bylo velice příjemné odletět po novém roce ze zamrzlé Prahy a přistát v příjemně vyhřátém jihoarizonském městě Tucson.
IMG_1071PS Arizona oplývá, stejně jako většina ostatních států na západním pobřeží USA, velkým množstvím parků a také technických zajímavostí. V dosahu Tucsonu je rozhodně jedním z nejzajímavějších míst PIMA Air and Space Museum – na jedné straně silnice najdete muzeum kde si lze prohlédnout snad všechny druhy letadel, které kdy byly vyrobeny v USA, IMG_1445PSna straně druhé se nachází asi největší „skladiště“ vojenských letadel na světě – v aridním prostředí jižní Arizony jsou tu bezpečně zakonzervovány tisíce stíhaček, vrtulníků, bombardérů a dalších letadel, která lze v případě nutnosti během několika dní uvést do provozu. Pohled na řady F-16tek nebo těžkých bombardérů B-2 je opravdu fascinující až děsivý. Milovník techniky rád zavítá i na horu Kitt Peak v arizonské poušti, která se může pochlubit největší koncentrací optických teleskopů na světě – má jich na vrcholu přes 20! Kolem Tucsonu je i mnoho zajímavých přírodních rezervací – my jsme se stihli podívat jen na Saguaro National Park – saguaro je ten klasický vysoký a často rozvětvený kaktus, který se objevuje snad v každém americkém westernu.
IMG_1237PS

 

IMG_1591PS

Po konferenci jsme se s kamarádkou Jitkou vydali na malou týdenní okružní jízdu Arizonou – z Tucsonu jsme se vydali do Phoenixu a pak směrem na západ, kde jsme navštívili jedno z měst duchů s názvem Vulture Mine – v okolí je zde několik podobných památek – pozůstatků z doby těžby zlata. IMG_1701PS Cestou na sever ke Grand Canyonu jsme navštívili město Flagstaff, jehož snad největší zajímavostí je to, že leží na trase notoricky známé a kultovní americké silnice Route 66, která vede od západního pacifického pobřeží až na východ k Atlantiku…Potom Grand Canyon – co k tomu říci – to se prostě musí vidět! Obrovská, ale opravdu obrovská jizva v zemi táhnoucí se východo-západním směrem. Rozměry jsou tu jen relativní – není zde žádné měřítko, s čím by se dala velikost kaňonu porovnat takže člověk si udělá představu jen díky číslům – druhá strana kaňonu je vzdálená vzdušnou čarou 6 až 30 km, hloubka kaňonu v nejhlubších místech je 1.8 km! IMG_1887PSAč zajímavé místo, za jeden den toho je docela dost a kaňon člověku začne připadat poněkud fádní...nehledě na davy turistů na všech vyhlídkách a hotely stojící těsně na úpatí srázu kaňonu. Trochu mě zde překvapilo počasí – ač bylo o pár stovek km jižněji v Tucsonu běžně kolem 25 stupňů, přece jen byl leden a byli jsme také trochu výše, a tak jsem zde prožil nejhorší noc v USA, kdy mě 15 stupňový mráz vyhnal z lehkého stanu a zbytek noci jsem strávil v autě, kde jsem si pravidelně každou hodinu zapínal topení ,abych se vůbec dožil rána :-) . Mě osobně se více líbila ta část na východě, kde Grand Canyon končí, resp. kde se řeka Colorado teprve zakousává do okolních červeně zbarvených sedimentů – kaňon zde má již „lidské“ rozměry, není tu tolik turistů a po hotelích a souvenir shopech ani památky!

 

IMG_2034PS

 

 

IMG_2519PS Ačkoliv je v USA všude daleko a bez auta tu člověk nedá ani ránu, nebylo cestování mezi jednotlivými parky vůbec nudné – krajina se často mění a člověku zvyklému na evropské cesty se také tak často nenaskytne pohled na silnici ubíhající do nekonečného horizontu na desítky kilometrů před autem – někdy by mohl člověk v klidu nastavit tempomat na 60 mil za hodinu, zajistit volant a dát si půlhodinový spánek…

 

IMG_2215PS Naším dalším cílem byla rezervace Navajo se známým parkem Monument Valley, který je pro změnu dobře známý díky reklamě na cigarety Marlboro. Park se nachází na hranici Arizony a Utahu a je to opravdu fascinující pohled. Jedinou nevýhodou je, že bez zaplaceného průvodce se nikam nedostanete – můžete se pohybovat jen po prašných cestách daleko od skalních útvarů…ono je to ale jenom dobře – kdoví jak by tyto přírodní scenérie skončily vzhledem k množství turistů, které park každým rokem navštíví. IMG_2068PSRezervace Navajo byla nejzazším bodem naší cesty – zde jsme se stočili k jihu a pokračovali podél hranice s Novým Mexikem k parku Canyon de Chelly a do Petrified Forest National Parku s unikátním bohatstvím zkamenělých a prokřemenělých dřev – často jsou zde zachovány celé stromy obrovských rozměrů a s krásnými barvami na průřezu.

IMG_2369PS Další cesta nás zavedla zpět na Route 66 a do půvabného malého městečka Holbrook, které stále žije ze vzpomínek na 60. léta a kde mají nejlepší mexickou restauraci, kterou jsem zatím zkusil! Přenocování ve Wigwam Motelu bylo také zážitkem – jednotlivé pokoje respektive chatičky ve tvaru indiánských wigwamů zde stojí už od slavných dob hippies.

 

Holbrook byl vlastně posledním bodem naší společné cesty; ve Phoenixu mě Jitka vysadila a já se vydal ještě na pár dní do New Yorku. IMG_2740PS Jednou z výhod přátelení se s cizinci je to, že vám mohou poskytnou přístřešek v místech, kde byste jinak za nocleh zaplatili nemalou sumu – no a neberte takovou nabídku, když váš známý bydlí na Manhattanu v srdci New Yorku! Člověk má často jiné představy o místech, kde předtím nebyl a tak i já jsem si musel poopravit mínění o Americe – je to místo velice zajímavé, krajina je zde krásná, lidé toho občas o okolním světě mnoho neví ale takoví se najdou všude. IMG_2779PSbw Stejně tak New York, z kterého jsem měl trochu obavy, se nakonec ukázal jako fantastické místo – ne ovšem pro život – bydlet bych tu nechtěl ale být tu jako turista je opravdu zážitek na celý život a tím nemyslím jen šílenou jízdu hispánského taxikáře z letiště na Manhattan v osmimístné dodávce s ostatními vyděšenými turisty... Ačkoliv jsem měl na New York jen pár dní, rozhodl jsem se ho prozkoumat na vlastní pěst – má americká průvodkyně měla asi trochu jiné představy o zajímavých místech New Yorku než typický středoevropan, a tak jsem ji po půl dni opustil poté co se mě snažila ukázat všechny „skvělé“ obchody na páté Avenue.

IMG_2759PS New York je těžké popsat po jednotlivostech, člověk ho musí vnímat jako jeden celek, jako opravdu vroucí hrnec, kde se míchají všechny možné kultury, národnosti a názory, kde se stále něco děje a kde se klokot snad nikdy nezastaví. Socha svobody nebo Empire State Building se pak zdají jen jako turistická šidítka – mnohem zajímavější jsou obchody a trhy v Čínské čtvrti, zapadlá zákoutí a italské fastfoody na západní straně Manhattanu nebo chladná finanční centra v okolí dnešního Ground Zero – Světové Finanční Centrum na západní straně nebo všem známá Wall Street na straně východní, jen kousek od známého Brooklynského mostu. IMG_2868PS Místní metro také stojí za to, Londýnské se tomu Newyorskému zteží vyrovná! Nesmím zapomenout zmínit ani návštěvu obchodu B+H na rohu deváté Avenue a 33. ulice ,která je pro každého fotografického nadšence určitě velkým zážitkem ;-) Ještě jedna věc mě na závěr napadla – a nikoho jistě nepřekvapí, totiž že New York je místo s největší koncentrací McDonaldů na světě, hamburgery tu ale chutnají úplně jinak než v Čechách, snad se ani nedivím, že se jimi tolik místních přejídá... a možná že jsem byl jenom příliš hladový po celodenním brouzdání po tomto fantastickém městě plném překvapení. Doufám, že se do všech těch míst zase jednou vrátím, přece jen jsem měl tenkrát fotoaparát v ruce jen pár měsíců a tak jsem si fotograficky New York až tolik neužil...Všechny fotografie z výletu do USA v roce 2006 jsou v galerii pod heslem „USA 2006”...

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 08:13
 
Komentářů (46)
 • Harry Humphries  - Harry Humphries

  I am planning to visit a beautiful place with my friends where we will be taking pictures of the natural scenes; we have decided to take the Cheap Assignment to get our homework done. Please help us by suggesting a place where we can enjoy the beauty of nature, is there any praiseworthy place in Asia? I will be thankful for the assistance!

 • Anna John  - Assignment Helps

  Its particularly run of the mill for the people who know with cooking. assignment helps

 • Buy Dissertation Online  - romandavis

  I decided to make a plan to go to such beautiful places in summer vacation with my family so that we can enjoy after watching with our own eyes.

  buy dissertation online

 • Anna Stephen  - researchproposals

  You are sharing well known post. It is essential and clear for me. A responsibility of gratefulness is all together for sharing the post. https://researchproposals.co.uk/

 • Anna Stephen  - Anna Stephen

  A commitment of gratefulness is all together for your page! Your offer data it helped me alot! https://researchproposals.co.uk/

 • Annie Jasmine  - Annie Jasmine

  Standard post. A commitment of appreciation is all together for sharing your focal information. my crm system

 • Research Proposals

  Very awesome article. I really love your effort for presenting this awesome post for us. Thanks a lot, keep sharing such a nice post with us. research proposals

 • Amelia Joseph  - Math Assignment

  This is heavenly ensured factors which you portrayed here, it's so basic post and direct. math assignments

 • math assignments  - math assignments

  Goodness. Grateful to you for sharing your story. Visit math assignments

 • chemistry assignments  - chemistry assignments

  I think this is an instructive post and it is astoundingly key and prepared. striking doing keep sharing.keep it up. Visit chemistry assignments

 • multiple regression analysis  - multiple-regression-analysis

  Shocking! inevitably I have found something enchanting, This is what I was scanning for quite a while. Thankful to you for offering this information to us. Keep sharing new posts. multiple-regression-analysis

 • zvzxvzx  - fgadfasas

  costumi cinematografici
  Cosplay shop
  Déguisement Cosplay
  Kostüm-Cosplay
  Negozio di cosplay
  TouhouProject cosplay
  ALL MIGHT Cosplay
  Peter Parker Black Alien Anzug
  Demon Slayer Cosplay
  Harry Potter Cosplay
  Harley Quinn Cosplay
  Demon Slayer costumi
  Attack On Titan
  Cardcaptor Sakura cosplay
  Black Butler cosplay anime
  Nier-automata game costumes

 • bianca  - ranches

  Discover a hidden gem that will delight wildlife enthusiasts and outdoor adventurers alike - "Wildlife Ranches." This website boasts a seamless and visually appealing design, ensuring a delightful browsing experience from the very beginning.Ranchesdsdsdd

 • Julio M Holt

  While loan and savings banks, as well as business banks, make up the majority of financial institutions supporting the real estate industry, credit unions have also played a role in financing residential projects in the bpg photo op real estate sector. Statistics indicate that the 7,244 credit unions in the United States currently hold $285 billion in assets and $121 billion in loans for their members, with a significant portion of these loans allocated to the real estate industry.

 • Julio M Holt  - bpg-photo-op

  Explore the creative direction pursued by competitors within the bpg photo op industry. Analyze the tone and aesthetics they prefer, often reflected in elements like their logo, mascots, and chosen color palettes.

 • Mike M. Gagne  - Mike M. Gagne

  Furthermore, taking control of your own bpg photo op campaigns allows you to develop a keen eye for advertising, enabling you to learn and refine your strategies in the future. Instead of relying on others to handle the task, you can become proficient and fluent in the field, even if you decide to hire external advertisers later on.

 • Mike M. Gagne  - BPG photo op

  To aid you in gaining valuable psychological insights related to "bpg photo op", I've curated a comprehensive list of cognitive biases. These biases offer scientific research and actionable information that you can leverage to begin increasing conversions today.

 • RANCHES

  The blog post is definitely worth checking out, and I want to acknowledge your efforts in ranchesacquainting us with the features of a mobile app development company. I'd like to also mention another company, AppSquadz, which offers comparable services and caters to customers in the same manner as you do.

 • RANCHES

  The blog post is definitely worth checking out, and I want to acknowledge your efforts in ranchesacquainting us with the features of a mobile app development company. I'd like to also mention another company, AppSquadz, which offers comparable services and caters to customers in the same manner as you do.

 • MARY

  "Your visuals are stunning! Your creativity is truly impressive and inspiring. The information you've shared is not only informative but also aesthetically pleasing, making it a perfect blend of form and function. Your ability to present complex ideas in a visually appealing way is a testament to your creative genius. Just as essay help can provide guidance on writing, your creative approach offers valuable inspiration for effective communication. Keep sharing your talented work, and I look forward to seeing more impressive displays of your innovative thinking!"

Přidat komentář

[b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]   

Security

Prosím=vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana