Home Fotoblog Vybavení RadioPopper – dálkové ovládání blesku s přenosem TTL

Mapa návštěvníků

Nejnovější fotografie

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

Nejnovější v portfoliu

Poslední články

Poslední pozorování

Neděle, 28 Září 2008 18:25

RadioPopper - dálkové ovládání blesku s přenosem TTL

popper

Na podzim roku 2007 bylo z iniciativy fotografa Kevina Kinga uvedeno na trh zařízení na dálkové odpalování blesků pomocí přenosu rádiového signálu s názvem RadioPopper. Do této doby byly pro kontrolu vzdálených zábleskových zařízení používány dva hlavní systémy - IR světelné zařízení, které přenáší TTL informace z těla fotoaparátu, ale vyžaduje neblokovanou cestu mezi zdrojem (fotoaparát, blesk v módu „master“) a přijímačem signálu (blesk v módu „slave“) a má relativně krátký dosah, a rádiový systém (Pocket Wizard), který pracuje na velkou vzdálenost a nepotřebuje přímou cestu vysílač-přijímač, ale není schopen přenášet TTL informace ze zdroje do vzdáleného blesku. Odpalovací zařízení RadioPopper kombinuje výhody obou těchto běžně používaných systémů.

 

 

Zařízení RadioPopper pracuje na principu převodu IR světelného signálu a informací v něm obsažených na rádiové vlny a jejich přenosu ke vzdálenému blesku. Pro správnou funkci tedy potřebuje zdroj IR světelného signálu – v případě systému Canon EOS buď IR transmitter ST-E2 nebo blesk s funkcí „master“ (EX 430, 550, 580, 580II); zařízení je kompatibilní i se systémem blesků Nikon. Pro bližší informace o funkci a kompatibilitě navštivte stránky http://radiopopper.com. Zařízení RadioPopper sestává z minimální konfigurace 1 vysílač + 1 přijímač. Vysílač je přitom umístěn na skříňce IR zdroje, přičemž nemusí být umístěn přímo na diodě vysílající IR signál; naproti tomu přijímač musí být namontován tak, aby jeho dioda vedla přímo na snímací čidlo „slave“ blesku. Plánuje se výroba celkem tří verzí zařízení RadioPopper. Verze RadioPopper P1 je již v distribuci a jedná se o vysoce výkonný systém přenášející rádiový signál mezi vysílačem a přijímačem na jediné fixní frekvenci 916 Mhz. Ve výrobě jsou nyní podle informací z firemního blogu i obě další verze – RadioPopper P8 a RadioPopper Jr. Zatímco u verze P8 se bude jednat o výkonnější typ s 8 volitelnými frekvencemi rádiového signálu, u verze Jr. půjde o mírně okleštěný systém P1 kvůli snížení ceny a tedy dostupnosti i pro amatérské fotografy, kteří nehodlají za jednu jednotku (vysílač nebo přijímač) zaplatit více než 100 USD. V současnosti je cena jednotky RadioPopper P1 180 USD. V případě jednotky Jr. ale výrobci ujišťují, že se nejedná o snížení ceny na úkor kvality či funkčnosti, rozdíl by se dal možná přirovnat k rozdílu mezi mechanickou kvalitou těl fotoaparátů Canon řady X0D a X00D.

 

Dosah zařízení RadioPopper v nestíněném prostoru je až 100m; pro všechny verze Radiopopper by mělo být možné dokoupit další přijímače, takže lze pracovat najednou s více blesky odpalovanými z jednoho zdroje. Radiopopper přenáší všechny informace jako klasický IR systém – tedy kromě TTL lze pracovat i s několika skupinami blesků (A-B, A-B-C) podle typu zdrojové IR jednotky. Zařízení je možné nakoupit on-line na internetovém obchodě společnosti zde http://shop.radiopopper.com ovšem přijímány jsou zatím pouze objednávky z USA a Kanady. Výrobek ještě nebyl schválen pro „zbytek světa“, takže u nás si na výrobek budeme muset nějaký čas počkat. Řešení pro nedočkavce je ovšem nasnadě – pokud máte v USA nebo Kanadě nějakého známého, můžete si k němu Radiopopper nechat zaslat; lze si také vytvořit imaginární poštovní schránku v USA a pak si nechat zboží zaslat do ČR – tuto placenou službu poskytuje např. www.zasilkovasluzba.com.

 

RadioPopper je nově uvedené zařízení pro dálkové odpalování blesků určené pro užší okruh fotografů a nadšenců, kteří si nemohou dovolit nákladné osvětlovací jednotky a studiové vybavení. Myslím si, že cena 180 USD za jednotku je přijatelná vzhledem k možnostem, které nabízí a obrovské poptávce po výrobku; počkejme si však ještě na konečnou cenu verze RadioPopper Jr., ta by rozhodně neměla překročit 100 USD za jednotku, jak se alespoň píše na firemním blogu.

 

Pokud se chcete podívat na některé fotografie vyfocené s pomocí systému Radiopopper nebo se dozvědět něco více o praktickém použití systému, nezapomeňte projít si tyto tři zajímavé recenze:

http://flashflavor.com/blog/post/277

http://edpingol.blogspot.com/2008/04/radio-popper-review.html

http://nickcarverphotography.blogspot.com/2008/05/radiopopper-review.html

Jinak více o možnostech svícení pomocí off-shoe blesků se můžete dočíst na, podle mého názoru, nejlepší stránce o focení bleskem, na http://strobist.blogspot.com

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 08:33
 
Komentářů (44)
  • Cyryl  - David

    Another remote framework for remote-streak trigger by radio recurrence flag called Radio Popper that happened to the possibility of picture taker Kevin King was presented in harvest time 2007. Cheap Dissertation Writing Service

  • Electronic cigarette  - Electronic cigarette

    cheap-vapes
    e-cig-kits
    e-liquids
    e-cig
    Ego
    Electronic cigarette
    Cheap vape shop uk

  • Cara Mengobati Penyakit Kencin

    Continue to Perbiki his blog to get a good blog !!

    Pengobatan Penyakit Sinusitis
    Pengobatan Varises dengan Bahan Alami
    Obat Radang Dinding Rahim
    Obat Penyakit Miom dan Kista
    Obat Penyakit Sembelit Paling Ampuh
    Cara Mengobati Mata Merah Berlendir

Přidat komentář

[b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]   

Security

Prosím=vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana