Home Fotoblog Vybavení Skimmer II Ground Pod

Mapa návštěvníků

Nejnovější fotografie

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

lyskonoh úzkozobý, samice / Red-necked Phalarope, female (Phalaropus lobatus)

Nejnovější v portfoliu

Poslední články

Poslední pozorování

Středa, 25 Červen 2008 07:16

 

Skimmer II – ground pod pro focení divoké přírody

skimmera

Známá poučka fotografů o nutnosti focení živých objektů z úrovně jejich očí nás často nutí, obzvláště pak při focení ptáků pohybujících se po zemi nebo na vodě, jít s fotoaparátem co nejníže to jde. S lehčími objektivy do jednoho kilogramu lze bez problémů fotografovat od země z ruky a dokonce se nepozorovaně plížit s objektivem umístěným na pevném stativu. U větších a těžších objektivů se plazení po zemi a držení objektivu ve stabilní poloze stává doslova utrpením a příčinou problémů s páteří.

 

 

Při hledání vhodného ground podu pro focení ptáků jsem na internetu narazil na několik typů podpory – kromě miniaturních stativů a podomácku dělaných zařízení existuje několik komerčně vyráběných ground podů. V některých případech jistě velice vhodný „pytlík rýže“ lze sehnat např. na http://omni-pod.com/promodels.html ovšem plazení s ním si v případě velkých objektivů neumím představit.

Ground pod „Panning Ground Pod“ o kterém se můžete dočíst na stránkách http://www.birdsasart.com/bn85.htm je v současné době vyprodaný a připadá mi poněkud těžkopádný a nevhodný na větší pohyb vleže. skimmerb Podle požadavku fotografů byl vytvořen nový ground pod SKIMMER II vhodný pro upevnění těžkých objektivů a snadné plazení. Skimmer II je vlastně velká pánev se zaoblenými hranami a průměrem ca. 25 cm vyrobená z tvrzeného plastu pro vyšší odolnost. Otvor uprostřed kotouče umožňuje připevnit stativovou hlavu nebo jen rychloupínací destičku takže hrana teleobjektivu je jen pár centimetrů nad zemí (viz ilustrační fotografie). Velká plocha talíře a dostatečná hloubka zajišťují bezpečí techniky i v měkčím materiálu (bahno) a vnitřek talíře lze dobře využít na odložení náhradní paměťové karty nebo baterie. Skimmer II ground pod se dá sehnat na internetu buď na stránkách výrobce http://www.naturescapes.net nebo např. ve známém internetovém obchodě http://www.bhphotovideo.com

 

Cena ground podu je kolem 100 amerických dolarů což při dnešním kurzu dělá přibližně 1550 Kč. Komu by se tato cena zdála příliš vysoká a přesto by měl rád ground pod ve své výbavě, může si jednoduše vyrobit napodobeninu Skimmeru II a to z obyčejné pánve na smažení – návody lze najít např na stránkách http://www.taloncraft.com/groundpod

Velkou výhodou komerčně vyráběného ground podu je jeho menší hmotnost - kolem 400 g oproti přibližně dvojnásobné hmotnosti podomácku vyrobené kopie. Se svými rozměry se také lehce vejde do přední kapsy větších fotobatohů dá se s ním tedy i lehce cestovat letadlem. Nemusíte se ani bát, že by se rozbil v zavazadlovém prostoru pokud ho dáte do běžného zavazadla – Skimmer II je vyroben z opravdu kvalitního materiálu.

Používání ground podu Skimmer II je velice příjemné – s objektivem těsně u země nám dovoluje plazení a libovolný pohyb tak jak nám dovolí volnost rukou vleže. Abychom si nezlomili krk sledováním objektu nízko u země, je vhodné nasadit na tělo úhlový hledácek.

Aktualizováno Čtvrtek, 03 Únor 2011 08:45
 
Komentářů (97)
 • Arnold Arthur  - Pour your espresso on your console

  Pour your espresso on your console. In the event that it's a rugged hand held computers, it can most likely take it, yet you don't have to test it. Panasonic has officially uncovered its rough tablets to the standard measure of fluid testing and past. rugged hand held computers

 • Yeezy Boost 350 Cheap  - Yeezy Boost 350 Cheap

  18+. $10. 701 1st Ave. Insecurity is quite high already in Kingston in a regular year, but then you add this on top of it, with job losses, Fenton said. Expecting food insecurity to increase this year. Gardening for Good campaign partners are currently petitioning the provincial government to allow gardeners access to community gardens, within a framework of safe gardening practices as outlined by public health officials..

  Over the last six weeks, the friendly waves I receive along my route in Loomis, a rural community dotted with sprawling homes, vineyards and horse ranches, have become more effusive. Households and extending a similar benefit to the smallest businesses, as they struggle to get federal loans. Senator Ron Wyden and Representative Richard Neal, the top Democrats on Congress two tax committees, want to include the payments in the next round of stimulus spending that Congress is likely to take up in May.

  But there is hope. The World Bank recently announced emergenc...

 • hesaba  - skimmerii

  is good site thanks you very much

 • kisanime  - kisanime

  Kisanime is the best anime online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys, and only instant premium streaming.

 • kisanime  - kisanime

  https://kisanime.co/
  https://kisanime.co/
  https://kisanime.co/
  https://kisanime.co/
  https://kisanime.co/

 • Davit

  The Mogul Moves Mint Hoodie! This fleece fabric hoodie has a viscose lining for extra warmth and comfort. buying official mogul moves merchandise It also features a front pullover closure, a hooded collar, and rib-knitted cuffs. The best part? It comes in the perfect mint color to match any outfit.

Přidat komentář

[b] [i] [u] [s] [url] [quote] [code] [img]   

Security

Prosím=vložte text z obrázku (anti-SPAM ochrana